FAQ

 

KIEDY WARTO POMYŚLEĆ O KRÓTKOTERMINOWYM NAJMIE POJAZDU?

Oto kilka przykładów:
- Będąc na wakacjach, szczególnie gdy nasze auto zostało w domu, a my trafiliśmy w godny zwiedzenia rejon np. samolotem lub pociągiem.
- Jeśli nasz samochód uległ uszkodzeniu i w czasie, gdy warsztat zajmuje się jego naprawą, nie chcemy być skazani na komunikację publiczną. Pamiętajmy, że jeśli szkoda powstała z winy innego użytkownika drogi, za wynajem samochodu zastępczego zapłaci OC sprawcy. Nie musimy korzystać z kiepskiego auta proponowanego przez warsztat, możemy wynająć samochód w niezależnej wypożyczalni samochodów, byle był w podobnej klasie.
- Jeśli nie posiadamy samochodu a chcemy w kilka osób wyjechać z miasta; koszt 5 biletów kolejowych czy autobusowych może okazać się wyższy niż koszt wynajmu auta. Nie wspominając poczucia niezależności od rozkładów jazdy czy wyznaczonych stacji.
- Nasz samochód nie wygląda najlepiej a musimy wybrać się na ważne spotkanie i zależy nam na wywarciu dobrego wrażenia.
- Czeka nas dalsza podróż a nie jesteśmy pewni stanu technicznego naszych czterech kółek.

KIEDY ROZPATRZYĆ WYNAJEM DŁUGOTERMINOWY?

 - Prowadzimy firmę; czy nie lepiej skierować środki i siłę roboczą na jej rozwój i zasadnicze działania przedsiębiorstwa, przynoszące określone zyski zamiast wydawać je na zakup czy leasing (depozyt) samochodu.
- Jeśli wynajmiemy pojazd w najmie długoterminowym odpadną nam niespodziewane koszty związane z naprawami, serwisem, likwidacją szkód komunikacyjnych, utrzymywaniem floty w dobrym stanie technicznym, wymianą opon z letnich na zimowe i odwrotnie, z ich magazynowaniem i z zatrudnianiem fachowców do przeprowadzania tych wszystkich operacji. Nie wspominając o problemach związanych z utrzymywaniem własnej floty zaprzątających głowę szefom, i dekoncentrujących w procesie decyzyjnym.
- Ceny najmów długoterminowych (1-3 lat) są zdecydowanie niższe niż krótkoterminowych i dostajemy zawsze fakturę w tej samej wysokości. Żadnych niespodzianek.
- Można w każdym roku jeździć nowym niezawodnym pojazdem i takim jaki w danym momencie rozwoju firmy jest niezbędny. W przypadku leasingu czy kredytu jesteśmy związani z tym konkretnym pojazdem na czas jego trwania, minimum 2-3 lat.

CO TO JEST KAUCJA I CZEMU SŁUŻY?

 - Kaucja to kwota, której wpłaty żąda każda wypożyczalnia samochodów. Jej wysokość zależy od wypożyczalni i klasy pojazdu.
- Kaucja jest to zabezpieczenie finansowe na wypadek szkody w wynajmowanym pojeździe, opóźnienie w zwrocie pojazdu, samowolnego przedłużenia najmu, braku paliwa przy zwrocie pojazdu oraz na wypadek szkód na jakie w wyniku niefrasobliwego lub złośliwego działania najemcy mogłaby zostać narażona wypożyczalnia samochodów.

JAK WYGLĄDA ZWROT KAUCJI?

Oczywistym warunkiem zwrotu kaucji w całości jest oddanie wynajmowanego pojazdu w określonym umową czasie i w stanie w jakim został wydany najemcy.
- Kaucja w formie blokady na karcie kredytowej zostaje zwolniona po zakończeniu najmu, bez obecności klienta.
- Kaucje w formie gotówkowej, weksla i pojazdu klienta następuje po zwrocie wynajmowanego pojazdu. Zwrot każdej z tych kaucji wymaga obecności klienta co może powodować konieczność ponownej wizyty w wypożyczalni, gdy zwrócimy wynajmowany pojazd poza godzinami pracy, po zmierzchu lub bardzo brudny. Obsługa wypożyczalni musi mieć możliwość inspekcji pojazdu.

W JAKICH GODZINACH MOŻNA WYNAJĄĆ SAMOCHÓD?

Samochody wynajmujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00 oraz w sobotę w godzinach 10-14. Usługa dostarczenia auta poza godzinami pracy wypożyczalni samochodów jest dostępna na uprzednie życzenie Klienta.

ILE TRZEBA MIEĆ LAT, ABY WYPOŻYCZYĆ SAMOCHÓD?

Klient chcący wypożyczyć auto musi mieć ukończone 20 lat oraz posiadać prawo jazdy minimum rok.

JAK MOŻNA DOKONAĆ REZERWACJI SAMOCHODU?

Wystarczy, że do nas zadzwonisz. W rezerwacji muszą być zawarte dane osobowe i teleadresowe, przewidywany termin i długość najmu, miejsce i godziny odbioru oraz zwrócenia samochodu, forma płatności za wynajem i kaucję.

Jeśli chcecie Państwo podróżować wynajętym autem za granicę, musimy zostać o tym poinformowani. Przy rezerwacji auta należy wymienić kraje oraz przewidywany przebieg w kilometrach.

Jeżeli auto będzie wynajmowane na firmę, prosimy o podanie danych rejestrowych, danych osobowych pracownika, który odbierze auto oraz dokumentu upoważniającego tę osobę do podpisania umowy najmu w imieniu firmy.

JAKIE DOKUMENTY MUSZĘ PRZEDSTAWIĆ ABY WYRUSZYĆ W DROGĘ AUTEM Z WYPOŻYCZALNI SAMOCHODÓW?

Wynajmujący musi okazać prawo jazdy ważne co najmniej od roku, uznawane prawnie na terenie Polski. Należy także przedłożyć ważny dokument tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty lub paszport) oraz ważną kartę kredytową.

ILE KOSZTUJE WYNAJEM SAMOCHODU?

Stawki wynajmu możesz sprawdzić w cenniku.

JAK MOGĘ ZAPŁACIĆ ZA WYNAJEM?

Podstawową formą zapłaty jest płatność gotówką. W przypadku firm akceptujemy również zapłatę przelewem lub gotówką. Opłaty za wynajem pobierane są z góry.

CZY PRZY ZWROCIE SAMOCHODU BAK PALIWA MUSI BYĆ PEŁEN?

Auto, które od nas wypożyczasz jest zatankowane do pełna i powinno zostać zwrócone z pełnym bakiem. W przypadku, gdy samochód zostanie zwrócony z niepełnym zbiornikiem, obciążymy wynajmującego dodatkowo kosztem brakującego paliwa(6,00 zł/ 1 l.).

CHCIAŁBYM WYDŁUŻYĆ OKRES NAJMU: CO MUSZĘ ZROBIĆ?

Prosimy o zgłoszenie chęci przedłużenia wypożyczenia samochodu najpóźniej na 24 godziny przed końcem czasu najmu określonego w umowie.

CZY WYNAJĘTY SAMOCHÓD JEST UBEZPIECZONY?

Każde z aut naszej wypożyczalni samochodów jest ubezpieczone w zakresie odpowiedzialności cywilnej.

CZY WYPOŻYCZONYM SAMOCHODEM MOŻNA WYJECHAĆ POZA GRANICE POLSKI?

Tak o ile fakt zostanie zgłoszony obsłudze wypożyczalni i samochód będzie poruszał się tylko i wyłącznie po obszarze UE.

CZY MOGĘ ZREZYGNOWAĆ Z REZERWACJI SAMOCHODU?

Tak, można zrezygnować z już dokonanej rezerwacji. Prosimy jednak o niezwłoczne poinformowanie o rezygnacji pracowników wypożyczalni samochodów. Jeśli zgłosisz fakt rezygnacji na 48 godzin przed planowaną datą wynajmu auta, poza szczególnymi przypadkami, nie poniesiesz żadnych kosztów rezygnacji.

CZY MOGĘ OTRZYMAĆ FAKTURĘ VAT ZA WYNAJEM?

Oczywiście, na życzenie Klienta wystawiamy faktury VAT.

CO MAM ZROBIĆ, GDY PRZYDARZY MI SIĘ AWARIA AUTA LUB ZDARZENIE DROGOWE?

W przypadku jakiejkolwiek awarii, unieruchomienia samochodu, kolizji drogowej i innych zdarzeń związanych z wynajętym autem, prosimy o bezzwłoczne skontaktowanie się z pracownikiem wypożyczalni samochodów.

CZY W PRZYPADKU KOLIZJI NIE Z MOJEJ WINY PONOSZĘ JAKĄŚ ODPOWIEDZIALNOŚĆ?

W takiej sytuacji prosimy o przedstawienie notatki policyjnej z miejsca zdarzenia, zawierającej informacje o sprawcy i dane jego polisy ubezpieczeniowej. Załatwimy wszelkie związane ze zdarzeniem formalności, a Tobie udostępnimy auto zastępcze.